הפרעות קשב וריכוז – חצי הכוס המאד מלאה

מי מאיתנו לא נתקלה במועמד איכותי ומוצלח למשרה, אך לא הצליחה להחליט, האם לפסול את הכישרון הניצב מולה עקב הפרעת הקשב הנלווית לאישיותו הכובשת...

הספרות המקצועית מדברת על הפרעת קשב וריכוז בשכיחות של 5-10% מכלל האוכלוסייה.

כמישהי המגיעה מתעשייה שכל הווייתה הינה ראיונות עומק עם אנשים ועמידה על החולשות והחוזקות העתידות לבוא לידי ביטוי בעבודה, הייתי נוטה לומר כי מחצית המועמדים, למצער, הינם בעלי הפרעות קשב וריכוז השלובות במידת מה של היפראקטיביות, אך איני מהווה בר סמכא בתחום הרפואי על מנת לקבוע כך J

החסרונות הבולטים של אנשי ה ADHD, מדוברים רבות ותכופות, אך הפעם ברצוני לעמוד על יתרונותיהם הכה בולטים והאופן בו יתרונות אלו באים לידי ביטוי בעבודה [עם דגש על תחום המכירות, אליו מרביתם מתחברים].

 התלהבות יוצאת דופן וסוחפת – אחת התכונות החשובות ביותר בעבודה, היא ההתלהבות בה היא מבוצעת. אנשי ה ADHD ניחנים בהתלהבות יוצאת דופן, כאשר הם נוגעים בתחום בו יש להם עניין. התלהבות זו מובילה אותם להצלחות יוצאות דופן לעומת מקביליהם לתפקיד ועל פי רוב, התוצר הנלווה לעבודתם, גבוה משמעותית.

חדות חשיבה ו"טוויסט" בזווית הראיה של הדברים – במצבים בהם נדרש סיעור מוחות וחשיבה יצירתית, באים לידי ביטוי חסרונותיה של ההפרעה כיתרונות. בשל הקושי לישיבה ארוכה וממושכת וביצוע מטלות סיזיפיות, ואולי אף כפתרון לבעיות אלו, יודעים אנשי ה ADHD לספק חשיבה יצירתית ומהירה מחוץ לקופסא ומצליחים להציע פתרונות לבעיות מעשיות באמצעות רעיונות יוצאי דופן, שלעיתים אף ישמעו מוזרים למקשיב הסביר. בקרב אנשי המכירות שבהם, תכונה זו הינה נחוצה, בפרט לבניית הליכי מכירה מתוחכמים הדורשים יצירתיות ומקוריות.

Drive – כשאנו מראיינים עובדים, הדבר אותו אנו מנסים לאתר הוא הכוח המניע הטמון במועמד שלמולנו. אנו מנסים לאבחן האם ב"דרייב" הפנימי של אותו אדם הינו כזה שיוביל אותו כל הזמן לשאוף גבוה ולרצות להצליח יותר ויותר. הכוח המניע של אנשי ה"הפרעה", הינו בולט וקיצוני ביותר והאופן בו הוא ניכר לעין, הוא אחד הדברים היותר כובשים שקיימים בהם ובתחומי המכירות, הוא אשר מביא אותם לאותן התוצאות אשר נתפסו  כבלתי אפשריות עד לאותו הרגע.

סף רגישות גבוה – היכולת להרגיש את האחר, לטוב ולרע, זו אחת התכונות החשובות ביותר שחייבת להתקיים בקרב אנשי מכירות. היכולת להרגיש את הלקוח, להתאים את שפתך לשפתו ולהצליח לקרוא את התהליכים המתרחשים במוחו, תוך כדי הליך המכירה, הינם קריטיים על מנת להצליח בתחום זה. ל ADHD נלווית תכונה מרתקת מאין כמוה, היכולת לחוש אמפתיה כמעט אבסולוטית, עד כדי עצבים חשופים כמעט.

היכולת לקלוט את הפרטים אליהם אף אחד לא שם לב – אותם עצבים חשופים וגירויים חיצוניים בלתי פוסקים, מסייעים בידי אנשי ה"הפרעה" לקלוט את הדברים הקטנים הנתפסים חשובים פחות אצל האדם מן היישוב. פרטים קטנים אלו הינם, לעיתים, החשובים ביותר על מנת לקבל תמונה מלאה על סיטואציה או על לקוח. במכירות – הפרטים ה"קטנים" הם שיוצרים את ההבדל בין פוטנציאל למכירה ובין מכירה שתתבצע בפועל. אנשים אוהבים ששמים לב לפרטים הקטנים הנוגעים אליהם. כולנו כאלה...

 

ובכן, בפעם הבאה בה ישב מולכם אדם, אשר רגליו נעות ללא הפסקה, אחרי שהגיע באיחור בן מספר דקות ובמהלך השיחה, בשלב בו נאמתם לו משך דקות ארוכות הוא אף איבד עניין לרגע ועיניו זלגו לצדדים, זיכרו כי ייתכן שאתם מחמיצים מועמד יוצא דופן בתכונותיו האחרות. כזה המסוגל להגיע, בכוח הרצון בלבד, לפסגות ! 

© 2017 by CreationGroupIsrael. Proudly created By N.b